Facebook

Medarbetare

mats-blenna

Mats Blennå

mats.blenna@wb-revision.se
Mobil: 070-533 90 05

Jag är godkänd revisor, men arbetar även med rådgivning inom beskattning och med ekonomisk planering för företag och deras ägare. Oväntad talang? Jag kan läsa och skriva upp och ner!

hans-erixon

Hans Erixon

hans.erixon@wb-revision.se
Mobil: 070-662 17 04

Jag är riktigt bra på Quizkampen och konsumerar sport i alla former. Oanad talang: Surfing.

anna-hedberg-eriksson

Anna Hedberg Eriksson

anna.hedberg@wb-revision.se
Mobil: 070-604 24 45

Organiserar och planerar gärna på arbetet och hemma. Tycker om att umgås med mina barn, alpin skidåkning, gymträning och shopping. Jag är dessutom grym på bilmärken.

anna-strom

Anna Ström

anna.strom@wb-revision.se
Mobil: 070-204 52 75

Gillar att köra snabbt i min XC60, kolla på innebandy och koppla av i stugan i Tänndalen. En av mina dolda talanger är att jag kan räkna till tio på singalesiska!

anna-sundstrom

Anna Sundström

anna.sundstrom@wb-revision.se
Mobil: 070-325 46 94

Jag är bra på att möta människor i olika sammanhang och jag tycker om att umgås med familj och vänner. Jag har också tävlat i folkrace!

anna-lena-lang

Anna-Lena Lång

anna-lena.lang@wb-revision.se
Mobil: 070-288 65 25

Strukturerar och organiserar, allt från bokföring till resor, garderober och byrålådor. Jag är en riktig bokmal har alltid en bok på gång. Jag är dessutom en fena på att minnas registreringsnummer på bilar.

birgitta-forsmark

Birgitta Forsmark

birgitta.forsmark@wb-revision.se
Mobil: 070-779 29 80

På jobbet sköter jag löpande redovisning, bokslut, deklaration samt lönehantering. Hemma tycker jag om att pyssla med inredning – jag är en riktig ”prylfia”.

Jacob Schmidt

jacob.schmidt@wb-revision.se
Mobil: 070-266 44 22

Cecilia Hjelm

cecilia.hjelm@wb-revision.se
Mobil: 070-203 91 83

Jag är bra på att baka och gillar att träna, speciellt utomhus.

samuel.wiklund@wb-revision.se
Mobil: 070-910 85 00

Jesper Wiklund

jesper.wiklund@wb-revision.se
Mobil: 070-849 68 00

Gillar att lira innebandy och fotboll.

inga-lill-klint

Inga-Lill Klint

ingalill.klint@wb-revision.se
Mobil: 070-608 31 00

Umgås gärna med släkt och vänner.  Jag motionerar i lämplig dos, gillar att resa och sitta på bron och dricka kaffe i fågelkvitter.
Bra på ordspråk – i alla fall om jag får hitta på dem själv.

jens-nyholm

Jens Nyholm

jens.nyholm@wb-revision.se
Mobil: 070-218 23 11

Jag är duktigt på att fika och på att komma ihåg resultat och liknande. När jag var liten ville jag gå i ”vaktparad”. Jag är till 25 procent est, är en engagerad ungdomsfotbollstränare och tycker nog själv att jag är ganska bra på det.

 

katarina-johansson

Katarina Johansson

katarina.johansson@wb-revision.se
Mobil: 070-605 38 00

Här på Wennberg & Blennå arbetar jag mycket med bokföring. Utanför jobbet tycker jag om att dansa – och klarar dessutom Rubiks kub!

Erika Hansson

erika.hansson@wb-revision.se
Mobil: 070-509 38 00

 

 

 

Torbjörn Wixner

torbjorn.wixner@wb-revision.se
Mobil: 070-318 90 99

 

 

margareta-hedstrom

Margareta Hedström

margareta.hedstrom@wb-revision.se
Mobil: 070-571 75 50

Gillar att fiska abborre, både met och kastspö – och att pimpla på vintern. Plocka kantareller och att golfa är andra intressen. Jag har ett medfött bollsinne och tycker om det mesta som har med boll att göra.

margon-granberg

Margot Granberg

margot.granberg@wb-revision.se
Mobil: 070-583 90 10

Jag arbetar framförallt med löpande bokföring, bokslut och årsredovisningar och med inkomstdeklarationer för både privatpersoner och företag. Utanför jobbet upptas min tid av mitt stora djurintresse.

mats-olof-johansson

Mats-Olof Johansson

Auktoriserad revisor

mats-olof.johansson@wb-revision.se
Mobil: 070-207 22 18

Mina arbetsuppgifter innebär att arbeta med rådgivning inom ägarfrågor, revision, skatter, redovisning samt ekonomistyrning. När jag är ledig är jag gärna ute i naturen.

mikael-rask

Mikael Rask

mikael.rask@wb-revision.se
Mobil: 070-378 15 66

Jag spelar gärna musik och underhåller.

mirjam-sallander

Mirjam Sallander

mirjam.sallander@wb-revision.se
Mobil: 070-291 19 55

Arbetar vanligtvis med bokslut, deklarationer och rådgivning. Jag är även ute som konsult hos mina kunder. På fritiden tycker jag om att träna och umgås med vänner. Dessutom gör jag silversmycken!

stina-forselius

Stina Forselius

stina.forselius@wb-revision.se
Mobil:

Stina är föräldraledig till och med våren 2019.

stina-ring

Stina Ring

stina.ring@wb-revision.se
Mobil: 070-222 19 00

Jag arbetar främst med revisioner och viss rådgivning, bokslut och deklarationer. På sommaren tycker jag om att åka båt och på vintern gillar jag att vara i fjällen.

susanne-lundholm

Susanne Lundholm

Auktoriserad revisor

susanne.lundholm@wb-revision.se
Mobil: 070-354 15 64

Enligt min bättre hälft, som känner mig väl sedan många år, är jag riktigt bra på ordning. Bland mina favoritsysslor finns träning, åka slalom och att göra Exceldiagram.

therese-finnstrom

Therese Finnström

therese.finnstrom@wb-revision.se
Mobil: 070-383 74 83

Plockar gärna bär – och tycker om att köra bil, gärna nyare snygga modeller med extra hästkrafter under huven. Jag gillar också att städa och organisera och spelar tvärflöjt – men kan inte vissla!

ulrika-skoglund

Ulrika Skoglund

ulrika.skoglund@wb-revision.se
Mobil: 070-218 23 00

Jag gillar att laga mat från världens alla hörn, tycker om att resa, åka slalom, träna och läsa. Jag har ett stort musikintresse och har nästan alltid musik på i bakgrunden.

veronica-grenedal

Veronica Grenedal

veronica.grenedal@wb-revision.se
Mobil: 070-305 66 00

Umgås gärna med familj och vänner. Jag tycker om att sporta och hänger ofta vid en fotbollsplan, eller kollar innebandy för att följa barnen. Samordnar och organiserar – och är bra på baklängesdyk.

Marie-Therése Lundholm

marie-therese.lundholm@wb-revision.se
Mobil: 070-209 19 38